Kursy przygotowujące do matury prowadzone są na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.  Jest on oparty na  najnowszych , interaktywnych podręcznikach , zgodnych  z wymogami CKE .

  Zajęcia odbywają się raz  w tygodniu po 90 minut  i prowadzone są przez doświadczonego  nauczyciela polskiego, egzaminatora w  Angloschool.  Cykl nauki trwa 20 tygodni od września do kwietnia.

W trakcie semestru systematycznie pracujemy  nad słownictwem, utrwalamy  gramatykę , rozwijamy umiejętność pisania i wypowiadania się.  Przygotowujemy do wszystkich części egzaminu maturalnego.

 Kurs matura oparty jest na  optymalnym modelu aktywnego, intensywnego i wszechstronnego rozwoju językowego uczniów przy jednoczesnej systematycznej pracy nad strategiami egzaminacyjnymi.

Kurs rozpoczynamy testem poziomującym i do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie .

Korzystamy z cyfrowej wersji podręcznika i wszystkich nowoczesnych narzędzi dostępnych w materiałach : dostępu do zadań na tablecie lub telefonie, wyświetlania stron, interakcji pomiędzy uczniami, testów sprawdzających , próbnych arkuszy , interaktywnych quizów i aplikacji Kahoot.  

Zajęcia  prowadzimy stacjonarnie w placówkach Angloschool na Żoliborzu, Bielanach i w Łomiankach lub w opcji dostępnej z każdego miejsca na świecie,  on-line na ZOOM .

 Nasze sale szkolne oraz wirtualne  określamy jako ENGLISH SPEAKING ZONE. Zajęcia odbywają się poprzez duża dawkę komunikacji w  języku angielskim .

 Jako szkoła posiadamy wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu do matury a nasi absolwenci osiągają bardzo dobre wyniki .

Angloschool posiada Akredytację MEN a w 2009 roku uzyskaliśmy status Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English. Mamy  zespół  doświadczonych nauczycieli  i współpracujemy z wieloma szkołami i uczelniami.

Nauka języka angielskiego na kursach Maturalnych  to przygotowanie do  uzyskania optymalnie najwyższych wyników ze wszystkich części egzaminu. . Jest to etap  solidnego powtórzenia i utrwalenia zasad gramatyki, rozwoju komunikacji i dalszego doskonalenia wszystkich sprawności językowych, a wszystko jest ukierunkowane na przygotowanie do wymogów egzaminacyjnych matury. 

 Zajęcia z lektorem  rozwijają w uczniach umiejętność biegłej   komunikacji w języku angielskim w formie ustnej i pisemnej. Obok praktycznego ćwiczenia struktur językowych, uczestnicy mają szansę rozwijać  umiejętności wypowiadania opinii, wymiany informacji ,które  są istotnymi elementami egzaminu ustnego.  

Lektor polski systematycznie pracuje nad praktycznymi aspektami gramatyki i słownictwa, jednocześnie ćwicząc techniki egzaminacyjne. Prowadzimy intensywny trening egzaminacyjny , zgodny z formułą matury .  W ramach treningu uczniowie zapoznają się z arkuszami egzaminacyjnymi i z całą gamą różnych typów zadań, takich jak : tłumaczenie, uzupełnianie, udzielanie odpowiedzi, słowotwórstwo itd.

Program kursu MATURA   jest ambitny i intensywny.  Dbamy o to, aby zajęcia były urozmaicone metodycznie, angażujące i prowadzone aktywnie. Na zajęciach korzystamy z nowoczesnych technologii, map myśli,  prezentacji, ćwiczeń interaktywnych, aplikacji Kahoot, ćwiczeń rozwijających strategie egzaminacyjne oraz ćwiczeń słuchowych .

Egzamin Maturalny  ma wiele analogii do egzaminów Cambridge . Przygotowanie do matury,  ćwiczenie technik egzaminacyjnych, rozwój umiejętności pisania, czytania i słuchania ze zrozumieniem są doskonałym treningiem dla młodzieży planującej zdawanie Cambridge Advanced , studia i pracę  zagranicą lub studia w języku angielskim w Polsce.

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do zrobienia krótkiego testu on-line. Gdy otrzymamy test, skontaktujemy się z Państwem i po krótkiej rozmowie z uczniem online, metodyk zaproponuje Państwu optymalną ścieżkę rozwoju językowego dziecka na bieżący rok szkolny i zaproponuje cele na przyszłość.

Testy online dostępne są na naszej stronie.

We wrześniu zapraszamy na zajęcia pokazowe.

Angielski Polska